İletişimde Akıllı Çözümler İçin Doğru Yerdesiniz...

Telefon Santral
Telefon Santral

SESLENDİRME VE ACİL ANONS SİSTEMLERİ

Seslendirme sistemlerinde, anons ve müzik yayınlarının aynı anda yapılmak istendiği otel, alışveriş merkezi, konferans salonu, hastane, fabrika, restaurant vb. yerlerde seslendirme için ortamın mimari yapısı ve ihtiyaca uygun profesyonel çözümler sunuyoruz.

Anons & Müzik Preamplifier :
Anons ve müzik yayınlarının aynı anda yapılabildiği, alışveriş merkezleri, hastane, fabrika, restaurant vb. yerlerde beraberinde power amplifierlarla birlikte çalışırlar. Aynı anda, tuner, kasetçalar ve CD çalar Interm Amfi direkt bağlı iken “input sellektör” ile bu kaynaklardan seçilen bir tanesinde müzik yayını yapılır. Bu yayın sırasında anons gerektiğinde müzik – 20 dB muting yapılarak mikrafon devreye girer.

 

Mixer Amplifier :
Mixer amplifikatörler genellikle konferans salonları, publik adres sistemler, alışveriş merkezleri, hastane ve otel gibi hem müzik hemde anons gereken sistemlerde kullanılır. Konuşmacıların tamamı değişik ses seviyesi ve ses tonuna sahip olduğu için bu cihazlarda her kanal ayrı ayrı ton kontrolüne sahiptir.

Hoparlör

Anons Kontrol Mikrofon Modülü :
Çok zonlu anons+müzik yayın sistemlerinde merkez rack dolapta bulunan anons kontrol röle modülünü uzaktan kontrol ve kumanda eden cihazda bulunan cordioid dinamik tip mikrafon ve preamplifier ile gong üniteleri ideal anonsu sağlar. Her zone için anons butonu ve LED indikatörü ve tüm zonlara çağrı için all zone butonu kullanılır. Birden fazla mikrafon modülü aynı sistemde kullanılabilir ve 1200 mt. Kadar mesafelerde rahatlıkla anons yapılabilir.

Anons Kontrol Röle Modülü :
Çok zonlu anons+müzik yayın sistemlerinde istenen zonlara anons yapılırken, diğer zonların müzik yayınına devam etmesini sağlar. Anons kontrol mikrafon modülü yardımı ile zonları seçer. Hoparlör sayısının az olduğu sistemlerde 1 adet anons, 1 adet müzik amplifieri kullanılarak; hoparlör sayısının çok olduğu durumlarda ise her zone için bağımsız bir power amplifier kullanılarak seslendirme yapılır. Bir sistemde bir röle modülüne birden fazla anons kontrol röle mikrafon modülü bağlanır. Emergency anons sırasında tüm zonlara aynı anda çağrı yapılır, bu esnada kapalı bölgesel ayar panellerini “BAP” by-pass yaparak anonsun duyulmasını sağlar. Ayrıca ALL ZONE butonu ile tüm zonlara tek buton yardımıyla anons yaptırılabilir.

Dijital Emergency Modül:
Topluluğa açık bulunan mekanlarda acil durum ve tehlike anonslarının sağlıklı olarak yapılabilmesi amacıyla kullanılırlar. Önceden hazırlanarak digital belleğe kaydedilen acil durum anonslarının, yangın ihbar santrali, gaz ve duman dedektörleri, deprem sensorleri vb. ile gerektiğinde modülün elle tetiklenmesi sonucunda, anons ve/veya müzik santralinin kapalı olması halinde dahi sistemi açarak ve varsa müzik veya anons yayınına göre öncelik alarak duyurulmasını sağlar. Modülün kayıt kapasitesi 60 sn olup üzerindeki mikrafon soketinden giriş yapılabilir. Sistemin ihtiyacına göre anons volümü ayarlanabilir.

Ücretsiz Keşif Formu

Yetkili Adı - Soyadı *
Telefon *
E-mail *
Teknik Destek İstiyorum
Bilgi İstiyorum
Güvenlik Kodu *
Güvenlik Kodu
Mesaj *

Flash Player Yüklemeniz Gerekiyor.

Flash Player Yüklemeniz Gerekiyor.